ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
Bota
Policia turke përdor sprej kundër protestuesve pro-kurdë
823AFDE1-C5FC-42B2-BFF1-745BD5F988DA_cx0_cy3_cw0_w1023_r1_s.jpg

Policia turke ka përdorur sprej për të shpërndarë protestuesit pro-kurdë në Ankara dhe Stamboll gjatë ditës së sotme.

Të paktën 12 persona janë ndaluar në Stamboll, ka raportuar Rueters.

Protestuesit ishin duke demonstruar kundër operacioneve ushtarake të Truqisë kundër kurdëve të mbështetur nga Shtetet e Bashkuara në provincën Afrin në veri të Sirisë.

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka paralajmëruar më herët mbështetësit e opozitës pro-kurde, që të mos protestojnë pasi forcat e sigurisë do të intervenonin.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.01.2018, 18:20  | T.E. | 699 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<