ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Bota
Protesta masive në Rumani: Stop korrupsionit!

Mbi 100 mijë njerëz kanë dalë në rrugët e Rumanisë në përkrahje të pavarësisë së drejtësisë – kundër sundimit të Social Demokratëve.

rumania.jpg

Mbi 100 mijë njerëz kanë dalë në rrugët e Rumanisë në përkrahje të pavarësisë së drejtësisë – kundër sundimit të Social Demokratëve.

 

Disa kanë marshuar 450 kilometra në protestë. Në të kaluarën vetëm yjet si AC/Dc dhe Andre Rieu kanë arritur të mbushin sheshin e madh të Piata Constitutiei në Bukuresht, shkruan DË, përcjell Klan Kosova.

Të shtunën mbrëma nuk ka qenë vetëm ky shesh i mbushur por edhe bulevardet tjera për te “Palace of People” si dhe ndërtesa e parlamentit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.01.2018, 15:17  | T.E. | 688 i lexuar

 

 

 

Nesër ndalesë për automjetet e rënda në aksin rrugor A2-Tetovë-Gostivar

Shkup, 15 tetor - Punë ndërtimore do të fillojnë të kryhen nesër në aksin rrugor A2-Tetovë-Gostivar, krahu fshati Negotinë prej orës tetë deri në ora 16, nga e hëna deri të shtunën në 20 ditët e ardhshme, për shkak të së cilës do të ketë ndalesë për automjetet e rënda transportuese në këtë aks rrugor.

Në vendin e kryerjes së punëve ndërtimore do të vendoset sinjalizim adekuat i qarkullimit, si dhe sigurim fizik me flamuj, ndërsa qarkullimi do të zhvillohet në mënyrë të barabartë në dy drejtimet.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.10.2018, 13:10  | T.E. | 179 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.