ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Showbiz
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë

Me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës në përfundim e sipër kënga dhe videoklipi i ri në bashkpunim me kolegun tim të nderuar, këngëtarin i mirënjohur shqiptar. z. Kastriot Tusha,

26910554_1607126066049037_383102999956870910_o.jpg

Emri i saj u ndriçua falë vlerave artistike që i kultivoi dhe i promovoi mbi 4 dekada, kushtuar popullit të vet. Artisja jonë kosovare Shkurte Fejza, dje na informoi se ka përfunduar realizimin e duetit me kolegun elbasanas Kastriot Tusha. Për publikun shqiptar, Kastriot Tusha njihet si njëri nga këngëtarët që me zërin e tij kumbues, këngës së pastër shqipe ia shtoi rëndësinë në sy jo vetëm të rajonit, por edhe botës. Ky duet punohet për nder të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ku janë përzgjedhur bashkëpunëtorët më të mirë shqiptarë, e siç duket, dy artistët emblemë, kanë vendosur që këtij 10 vjetori t'i vënë vulën me një bashkëpunim të këtillë. Se ç'projekt është ky, presim edhe pak ditë deri në publikimin e tij!...

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.01.2018, 12:28  | T.E. | 12,908 i lexuar

 

 

 

VMRO: Me huamarrjet e reja, qeveria varfëron qytetarët

Shkup, 16 tetor - VMRO-DPMNE ka drejtuar kritika të ashpra në drejtim të ekzekutivit për huazimet e reja që po bëhen nga Ministria e Financave.

Nga kjo parti akuzuan qeverinë e udhëhequr nga LSDM, se duke pasuruar bashkëpunëtorët e ngushtë të saj, po e zhyt vendin dhe qytetarët në borxhe të reja me marrjen e huas prej 54 milionë euro. VMRO kërkon ndaljen e menjëhershme të këtyre huazimeve që, siç vlerësuan, shpenzohen në projekte joproduktive.

“Qeveria e LDSM-së i obligon qytetarët me 54 milionë euro të reja, para që do duhet të kthehen nga qytetarët dhe gjeneratat e ardhshme. Pos kësaj, Tevdovski dhe LSDM kanë planifikuar edhe një huamarrje tjetër në javët në vijim prej rreth 37 milionë euro, që do të thotë se huamarrja neto shkon në 17 milionë euro pa llogaritur këtu kamatën. Borxhi i përgjithshëm publik i Republikës së Maqedonisë në fund të kuartalit të dytë të vitit 2018 është 48.8% e PBB-së që paraqet rritje prej 0,6 për qind. Manipulimet e Zaevit dhe Tevdovskit se gjoja po nxjerrin nga borxhi shtetin, nuk kalojnë më tek qytetarët. VMRO-DPMNE kërkon menjëherë të ulen shpenzimet joproduktive dhe huamarrjet e mëdha, ndërsa njëkohësisht të zvogëlohet akciza për karburantet”,- tha zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Dimçe Arsovski.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.10.2018, 20:29  | T.E. | 186 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.