ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
« Analizë » Fondet e BE-së për Maqedoninë, një histori papërgjegjshmërie
« INSIDE » Parkingjet - Komunikacioni akoma mbetet hall i madh i qytetarëve

 

Lajme nga Maqedonia
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shpat-Kasapi-zh.jpg

Tetovë, 21 janar - Në radhët e LSDM tashmë përveç atyre që kanë teseren partiake dhe shfrytëzojnë poste e benefite politike dhe institucionale, duke qenë deputetë, ministra e drejtorë, janë edhe këngëtarë dhe personalitete të tjera të jetës publike.

Mes tyre është edhe Shpat Kasapi, këngëtari tetovar, i cili mbrëmë ka qenë pjesë e kuvendit zgjedhor të LSDM-së në Tetovë.

Ai ka qenë në radhë të parë të mbledhjes së Kuvendit dhe se siç mësohet është emëruar pjesë e kryesisë dhe kuvendit zgjedhor të kësaj dege.

Siç dihet nëna e Shpat Kasapit është deputetja nga radhët e LSDM-së, Gjylymsere Kasapi, e cila po ashtu është pjesë e strukturave të larta partiake.

INA mëson se edhe emra të tjerë të personaliteteve publike sidomos këngëtarë e aktorë janë pjesë e LSDM.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.01.2018, 10:35  | B.M. | 12,325 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<