Shilegov: Përmendorja e UÇK-së është punë e Komunës Çair, Qyteti i Shkupit nuk ka të..
« Analistët » Ligji për gjuhët, shqiptarët të jenë unikë në qëndrime
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit Tramp
3500_1.jpg

Shkup, 20 janar - Hulumtimi i fundit i Gallup International tregon se administrata e SHBA-ve e udhëhequr nga presidenti Donald Tramp, ka besimin e 45 për qind të qytetarëve të Maqedonisë, njofton Zhurnal.

Krahasuar me shtetet tjera të ish-Jugosllavisë, gatise dyfish më pak, gjegjësisht 24 për qind e qytetarëve të Sllovenisë kanë besim në administratën e Trampit, aq sa edhe kroatët, 25 për qind në Malin e Zi dhe 28 për qind në Bosnjë e Hercegovinë.

Gallup International këtë hulmtim e ka realizuar në nivel botëror, ndërsa sipas tij mbështetje më të madhe administrata e presidentit Tramp në Evrop ka në Kosovë, atje gëzon mbështetjen e 75 për qind të qytetarëve, ndërsa në Shqipëria 72 për qind.

Ndërkaq, më pak besim te administrata Tramp në Basllkanin Perëndimor kanë qytetarët e Serbisë, sipas hulmtimit 16 për qind e serbëve besojnë administratën amerikane.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.01.2018, 19:30  | D.J. | 1,526 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Jozyrtare » Zhurnal mëson emrat e përfolur për drejtor të BDI-së në këto drejtori
« Foto » Pandeli Majko në “konakun” e Lazim Destanit
Sot borë në gjithë vendin
Zaev, nuk planifikohet rritje e moshës për pensionim
Shilegov: Përmendorja e UÇK-së është punë e Komunës Çair, Qyteti i Shkupit nuk ka të drejtë ligjore në atë procedurë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.