Shilegov: Përmendorja e UÇK-së është punë e Komunës Çair, Qyteti i Shkupit nuk ka të..
« Analistët » Ligji për gjuhët, shqiptarët të jenë unikë në qëndrime
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
27017910_1738936989497660_1399155111_o.jpg

Shkup, 20 janar - Ditë më parë në qytetin e Manastirit u publikuan disa shkrime nxitëse me përmbajtje urrejtje ndëretnike ndërkohë që MPB është vënë në lëvizje për të zbuluar autorët e rastit në fjalë, transmeton Zhurnal.mk

Kështu, zv.ministri i punëve të brendëshme Agim Nuhiu është shprehur se MPB është angazhuar dhe tashmë ka zbuluar dy persona si kryers të veprës.

"Në lidhje me grafitet me përmbajtje nacionaliste të shkuara ditë më parë në Manastir 'vdekje për shqiptarët' policia i ka identifikuar dy persona si kryerës së veprës së kundërligjshme. Kundër personave A.V dhe Gj.D në bashkëpunim me Prokurorinë e shtetit do të meren masa adekuate. Unë jam angazhuar drejtëpërdrejtë në zbardhjen e rastit në fjalë", është shprehur kështu zv.ministri Nuhiu.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.01.2018, 15:20  | T.E. | 11,070 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Jozyrtare » Zhurnal mëson emrat e përfolur për drejtor të BDI-së në këto drejtori
« Foto » Pandeli Majko në “konakun” e Lazim Destanit
Sot borë në gjithë vendin
Zaev, nuk planifikohet rritje e moshës për pensionim
Shilegov: Përmendorja e UÇK-së është punë e Komunës Çair, Qyteti i Shkupit nuk ka të drejtë ligjore në atë procedurë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.