« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
Cipras: Nacionaliteti maqedonas nuk ka ekzistuar asnjëherë
tsiprasethnos2.jpg

Athinë, 20 janar - Nacionaliteti maqedonas nuk ka ekzistuar asnjëherë, kështu ka deklaruar kryeministri Aleksis Cipras në një intervistë dhënë për të përditshmen Atnos që do të publikohet nesër, transmeton Zhurnal.mk

Në intervistën e tij thuhet se Cipras ka folur në mënyrë shumë detaje mbi poblemin e emrit, negocaiatat që bëhen mes Greqisë dhe Maqedonisë dhe mbi atë se cili do ishte versioni që do pranonte qeveria greke.

Lidhur me partnerët e koalicionit në qeveri dhe pozicionin e tij lidhur me emrin, Cipras ka thënë se Kamenos nuk do bëhet Samras, duke thënë se lideri i grekëve të pavarur nuk do sjellë probleme në qeveri.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.01.2018, 13:48  | T.E. | 3,270 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
Besa e Bilall Kasamit mban Kongresin e parë
« Foto » Shtetasi turk humb jetën në aksident në rrugën Tetovë-Gostivar
Maqedonia prej nesër nën borë
« Zhurnal mëson » Nesër takohen Thaçi dhe Gashi, ja tema e bisedimeve!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.