« Analistët » Ligji për gjuhët, shqiptarët të jenë unikë në qëndrime
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
15040101265a631d7db3f4f617295861_v4_big-640x358.jpg

Vuçiq tha se serbët në Kosovë do të qëndrojnë dhe të mbijetojnë në shtëpitë e tyre, me më shumë ndihmë nga shteti serb, dhe shqiptarët, “që, pavarësisht nga interesat e ndryshëm, Serbia dëshiron dhe do të bëjë gjithçka për të ruajtur paqen dhe për të zgjidhur mosmarrëveshjet”.

Ai, gjatë vizitës në Manastirin e Banjskës, u ka premtuar qytetarët serbë në Kosovë, se shteti i Serbisë do të vazhdojë të ndihmojë serbët në Kosovë, për të siguruar zhvillimin e tyre ekonomik.

Vuçiq më vonë do të vendos kurora lulesh në vendin ku u vra politikani serb, Oliver Ivanoviq, mëngjesin e së martës para selisë së partisë që ai drejtonte (SDP). Gjithashtu, presidenti serb do të qëndroj edhe nesër në Kosovë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.01.2018, 12:24  | T.E. | 4,113 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
« Foto » Shtetasi turk humb jetën në aksident në rrugën Tetovë-Gostivar
Maqedonia prej nesër nën borë
« Foto » Pandeli Majko në “konakun” e Lazim Destanit
Sot borë në gjithë vendin
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.