LIVE Gazetarët e presin para burgut, Gruevski ende nuk është paraqitur
maqedonia
LIVE Gazetarët e presin para burgut, Gruevski ende nuk është paraqitur

LIVE Gazetarët e presin para burgut, Gruevski ende nuk është paraqitur

Shkup, 9 nëntor – Shumë gazetarë dhe kameramanë tashmë janë të pranishëm para portës së burgut të Shutkës dhe presin ardhjen e Nikolla Gruevskit për të shërbyer dy vjet burg, por ai ende nuk është paraqitur për ta vuajtur këtë dënim, njofton “Zhurnal”.

Pasi Këshilli Penal sot refuzoi ankesën nga mbrojtësit e ish-kryeministrit, të gjitha mundësitë për shtyrjen e vuajtjes së dënimit janë shteruar.

Gruevski u dënua me dy vjet burg në rastin e "Tanku".

© ZHURNAL 09.11.2018, 20:26 | B.L. | 3,469 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."