Shpërthen zjarr në mes fshatrave Sellcë dhe Vicë të Tetovës
maqedonia
Shpërthen zjarr në mes fshatrave Sellcë dhe Vicë të Tetovës

Shpërthen zjarr në mes fshatrave Sellcë dhe Vicë të Tetovës

Tetovë, 9 nëntor – Para pak kohe në malin mes fshatrave Sellcë dhe Vicë të qytetit të Tetovës ka shpërthyer një zjarr i fuqishëm i cili ka kapluar disa hektarë drunjë, ndërkohë që nuk rezikohen banorët e zonës pasiqë në këtë pjesë që është mbi fshatin Sellcë nuk ka shtëpi.

Ekipet e brigadës së zjarrfikësve të Tetovës janë në teren dhe po bëjnë të pamundurën që të lokalizojnë zjarrin bashkë me banorët lokal.

© ZHURNAL 09.11.2018, 19:08 | T.E. | 3,573 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."