LIVE Gruevski sonte pritet të shkojë në burgun e Shutkës
maqedonia
LIVE Gruevski sonte pritet të shkojë në burgun e Shutkës

LIVE Gruevski sonte pritet të shkojë në burgun e Shutkës

Shkup, 9 nëntor – Këshilli penal i Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit në Gjykatës Themelore Shkup 1 - Shkup hodhi poshtë ankesat e Nikolla Gruevski dhe avokatët e tij duke e konfirmuar vendimin e gjyqtarit për ekzekutimin e sanksioneve.

Kështu ish-kryeministri duhet të paraqitet në burgun "Shutkës" për të vuajtur një dënim me dy vjet burg për rastin "Tanku".

Gruevski më 8 nëntor duhej të paraqitej për mbajtjen edënimit me dy vjet burg, por atë ditë ai dhe avokatët e tij u ankuan deri Këshilli penal.

Lideri ish i VMRO-DPMNE-së dhe ish-kryeministri u dënua me dy vjet burgim në për rastin "Tanku", ose blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë euro.

© ZHURNAL 09.11.2018, 19:53 | B.L. | 4,271 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."