I mbijetoi masakrës në Las Vegas, vdiq te masakra në Kaliforni
bota
I mbijetoi masakrës në Las Vegas, vdiq te masakra në Kaliforni

I mbijetoi masakrës në Las Vegas, vdiq te masakra në Kaliforni

Një nga personat që i mbijetoi sulmit të tmerrshëm në Las Vegas vitin e shkuar, kur një person i armatosur qëlloi mbi turmën e koncertit dhe vrau 59 pjesëmarrës, vdiq këtë të mërkurë nga një tjetër i çmendur, këtë herë në Kaliforni.

Telemachus Orfanos, 27 vjeç, ishte një nga 11 viktimat që humbën jetën këtë të mërkurë, kur një person hapi zjarr në një klub nate në Thousands Oaks, Kaliforni.

“Djali im ishte në Las Vegas, me shumë miq, dhe u kthye në shtëpi shëndoshë e mirë. Këtë herë nuk u kthye”, thotë mamaja e tij për ABC News.

“Nuk dua lutje e ngushëllime, por dua të bëhet diçka. Dua kontroll mbi armët”, shtoi ajo.

© ZHURNAL 09.11.2018, 19:49 | T.E. | 2,364 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."