ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Sport
Pep Guardiola ia uron Manchester Unitedit transferimin e Alexis Sanchezit

Pep Guardiola pret që Alexis Sanchez t’i bashkohet Manchester Unitedit dhe insiston se nuk është i zemëruar.

screenshot-2_1516372581-4072642.png.jpg

Pep Guardiola pret që Alexis Sanchez t’i bashkohet Manchester Unitedit dhe insiston se nuk është i zemëruar.

Sanchez ka luajtur nën urdhrat e Guardiolas në Barcelonë dhe Manchester City u tërhoq nga gara për transferimin e tij pasi, siç raportohej, ishte i palumtur me rritjen e çmimit të lojtarit pas futjes në garë të rivalit, Manchester United, transmeton Express.

I pyetur sot pse City nuk ishte në gjendje të garonte kundër ofertës së Unitedit, Pep ka thënë: “Nuk jam unë tip që merrem me matematika dhe numra. Ajo cka di tani është se Alexis është lojtar i Arsenalit. Por, mendoj se ai do të shkojë në United dhe unë i uroj ata për këtë”.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.01.2018, 16:09  | Xh.I. | 1,628 i lexuar

 

 

 

Tortevski: Amnestia duhet të jetë gjithëpërfshirëse, në 10 vitet e fundit mos ketë hetime për kriminelët por edhe ato që sillen të ndershëm

Shkup, 16 tetor – Dreklarata e kryeministrit Zaev në parlament se duhet të fallen politikanët mes vetes përkundër atyre që ka ndodhur më 27 prill në parlament duket se ka ngritur shumë pluhur në opinion.

Avokati Aleksandar Tortevski ka shkruar se kjo amnesti që kryeministri e ka përmendur në parlament në një nga fjalimet e tij duhet të jetë gjithëpërfshirëse.

“Amnestia duhet të jetë gjithëpërfshirëse, të lirohen të gjithë të burgosurit, të ndalohen hetimet penale, të mos funksionojnë gjykatat, prokuroria publike dhe ajo special dhe mos harxhojmë para për ato, në 10 vitet e fundit mos ketë hetime mbi kriminalitetin që të mund të prekin pak edhe ato që janë ndier si të ndershëm deri më tani”, ka shkruar kështu Tortevski.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.10.2018, 23:42  | Xh.I. | 6.030 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.