Ibra: Milan? Kam më shumë gjasa sa Wengeri...
sport
Ibra: Milan? Kam më shumë gjasa sa Wengeri...

Ibra: Milan? Kam më shumë gjasa sa Wengeri...

Zlatan Ibrahimovic ka dekluar se “më shumë ka gjasa që ai të kthehet në Milan se Arsene Wenger të shkojë aty”, por “ai është i lumtur” në LA Galaxy

Sulmuesi është lidhur me një rikthim te kuqezinjtë në janar, derisa France Football raportojë javën e fundsit që Wenger është duke pritur për të zëvendësuar Gennaro Gattuson.

“Mendoj se më shumë kam gjasë të kthehem unë në Milan sesa Arsene Wenger të bëhet trajner aty”, tha Ibrahimovic për L’Equipe.

“Nuk mendoj që ai dëshiron të shkojë në Itali për t’u përballur me këtë sfidë. Milan nuk është një sfidë e lehtë”.

“Nuk e di çfarë do të bëj, e di që disa klube janë të interesuar, por jam i lumtur këtu. Me pëlqen jeta këtu dhe kam familjen këtu po ashtu”.

“Kam neviojë për një sfidë, një arsye që të vazhdojë të luaj: Nuk dua të shkojë në një klub vetëm pse jam Zlatan Ibrahimovic”.

“dëshirojë të shkojë ta bëj dallimin. Kjo është ajo çfarë bëj gjithmonë, kudo që shkojë”

© ZHURNAL 09.11.2018, 16:03 | Xh.I. | 2,112 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."