Kreu i Gjorçes, llogaridhënie për punën njëvjeçare
maqedonia
Kreu i Gjorçes, llogaridhënie për punën njëvjeçare

Kreu i Gjorçes, llogaridhënie për punën njëvjeçare

Shkup, 9 nëntor - Kryetari i Komunës së Gjorçe Petrovit, Aleksandar Naumovski prezantoi sot rezultatet e punës njëvjeçare. Naumovski me këtë raste në mënyrë taksative numëroi projektet e realizuara dhe planet për të ardhmen, duke paralajmëruar kështu edhe një sërë projektesh infrastrukturore, të cilat sipas tij do të përmirësojnë kushtet për jetë në këtë komunë.

Mes tjerash Naumovski tha se Komuna e Gjorçes është në mesin e tre Komunave në shtet, që nuk ka borxhe.

© ZHURNAL 09.11.2018, 13:56 | Xh.I. | 1,990 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."