Pas kompanive të Kamçev, PSP-ja kontrollon edhe kompaninë “Pelisterka”
maqedonia
Pas kompanive të Kamçev, PSP-ja kontrollon edhe kompaninë “Pelisterka”

Pas kompanive të Kamçev, PSP-ja kontrollon edhe kompaninë “Pelisterka”

Shkup, 9 nëntor - Me urdhër të gjykatës, prokurorët nga Prokuroria Speciale Publike, së bashku me inspektorët e Departamentit për Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit në MPB, sot në mëngjes kanë hyrë për të bastisur edhe në kompaninë “Pelisterka”.

Sipas informatave të fundit pas kontrollave të bëra sot në mëngjes në kompanitë e biznesmenit Orce Kamçev, kontrollat kanë vazhduar edhe në objektet e  komanisë “Pelisterka”, në pronësi të Dejan Pandelleskit. Ndryshe, pronari i kompanisë “Pelisterka” është kumar i ish ministrit Mile Janakieski, i cili aktualisht është i punësuar në këtë kompani.

© ZHURNAL 09.11.2018, 13:46 | Xh.I. | 4,709 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut