VMRO-ja kërkon “amnistia” të futet në rend dite, mazhoranca refuzon
maqedonia
VMRO-ja kërkon “amnistia” të futet në rend dite, mazhoranca refuzon

VMRO-ja kërkon “amnistia” të futet në rend dite, mazhoranca refuzon

Shkup, 9 nëntor - Në fillim të seancës koordinatori i VMRO-DPMNE-së Nikolkla Micevski, kërkoi që të plotësohet rend i ditës me propozim ligjin për amnisti. Pro këtij propozimi votuan 28 deputet, 50 ishin kundër, 1 i përmbajtur.

“Grupi parlamentar i VMRO para disa ditëve ka dorëzuar propozim Ligj për amnisti për ngjarjet e 27 prillit, në procedure të shkurtër. Sot jemi dëshmitarë se mbi 10 ligje kaluan në procedure të shkurtër edhe pse të njëjtit i kemi pranuar vetëm para disa minutave. Propozimi jonë duhej të ishte gjithashtu në rend dite, për këtë shkak kërkojmë që propozimi jonë të vihet në rend dite. Kërkojmë nga kolegët deputetë që të mbështesin këtë propozim tonin”, tha Micevski.

© ZHURNAL 09.11.2018, 13:15 | Xh.I. | 800 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut