Besiri dhe Skenderi nuk pranojnë “vrasjen me paramendim” të Sazdovskit
maqedonia
Besiri dhe Skenderi nuk pranojnë “vrasjen me paramendim” të Sazdovskit

Besiri dhe Skenderi nuk pranojnë “vrasjen me paramendim” të Sazdovskit

Shkup, 9 nëntor – Përmes dëshmive materiale dhe verbale Prokuroria e Shkupit do të dëshmoje se të akuzuarit Besir Bela dhe Skender Demiri, me paramendim në mënyrë të vrazhdë e kanë vrarë të ndjerin Nikolla Sazdovski.

Për të akuzuarit ky kualifikim i prokurorisë është i papranueshëm. Avokati Naser Raufi, në fjalët hyrëse theksoi se aspak nuk bëhet fjalë për vrasje me paramendim, po se bëhet fjalë për vepër penale “Dhunë me pasoja vdekje”

© ZHURNAL 09.11.2018, 13:15 | D.J. | 2,686 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."