Tatimi progresiv është i përshpejtuar dhe masë e pamenduar
maqedonia
Tatimi progresiv është i përshpejtuar dhe masë e pamenduar

Tatimi progresiv është i përshpejtuar dhe masë e pamenduar

Shkup, 9 nëntor - VMRO-DPMNE akuzon se Qeveria e LSDM-së sërish  godet në xhepat e qytetarëve.

“Tatimi progresiv që e imponon pushteti kriminel, ndikon negativisht mbi biznesin dhe hapjen e vendeve të reja të punës, e destimulon zhvillimin dhe do të kontribuojë për evazion të përforcuar tatimor”, theksohet në kumtesën e VMRO-DPMNE-së.

Vendosja e tatimit progresiv është edhe goditje mbi të gjithë sipërmarrësit e rinj dhe të talentuar, të cilët përfitojnë nga truri dhe mundi i tyre.

Sipas VMRO-DPMNE-së, se politika e keqe e Tevdovskit dhe e Zaevit të falur dhe se qeveria e LSDM-së nuk punon në interes as të qytetarëve, as të sektorit të biznesit tregon edhe mënyra e sjelljes së tatimit progresiv brenda natës pa konsultime nga ana e sektorit të biznesit, me injorim të plotë të kërkesave të tyre.

VMRO-DPMNE thekson se ditën e parë kur partia e tyre do të udhëheqë Qeverinë e Republikës së Maqedonisë, do ta kthejë tatimin e barabartë, i cili është nxitje për investimet e drejtpërdrejta, të cilat  rezultojnë me hapjen e vendeve të reja të punës.

© ZHURNAL 09.11.2018, 11:16 | D.J. | 792 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut