Osmani: Para nesh janë dy muaj për të treguar sukses
maqedonia
Osmani: Para nesh janë dy muaj për të treguar sukses

Osmani: Para nesh janë dy muaj për të treguar sukses

Shkup, 9 nëntor - Zv/kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani sot ka takuar ambasadoren e Austrisë Renate Kobler, në kuadër të takimeve të mëngjesit. Është biseduar lidhur me situatën politike në Maqedoni.

“Në kuadër të kryesimit me BE-në, Austria vendosi progresin e vendeve të Ballkanit Perëndimor si një ndër tre prioritetet kryesore të Bashkimit Evropian. Para nesh janë dy muaj jo të plota për të treguar sukses në këtë iniciativë. Në këtë kontekst, në brifingun e mëngjesit për të gjitha aktualitetet, me ambasadoren Renate Kobler”, ka shkruar Osmani në Fejsbuk.

© ZHURNAL 09.11.2018, 10:07 | Xh.I. | 1,026 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut