Mançevski: Përmes digjitalizimit do t’ua lehtësojmë shërbimet qytetarëve
maqedonia
Mançevski: Përmes digjitalizimit do t’ua lehtësojmë shërbimet qytetarëve

Mançevski: Përmes digjitalizimit do t’ua lehtësojmë shërbimet qytetarëve

Shkup, 9 nëntor - Ministri për Shoqëri Informatike dhe Administratë, Damjan Mançevski për emisionin”Rruga drejtë”, theksoi se një nga rolet thelbësore për funksionimin e suksesshëm të sektorit publik dhe administratës është digjitalizimi i institucioneve dhe disponueshmërisë e tyre më e thjeshtë për përdoruesit e shërbimeve.

“Digjitalizimi është çelësi i çfarëdo reforme, i çfarëdo administrate dhe sektori publik në shekullin 21. Ne mund t’i sjellim më lehtë shërbimet deri tek qytetarët, në telefonat dhe pajisjeve të tyre, sesa të sjellim fizikisht qytetarët në shërbimet e institucioneve. Por, ne duhet të kemi rend në kaos, ne duhet ta zvogëlojmë numrin, të jenë më efikas dhe shërbimet që do t’i marrin qytetarët të jenë më të përballueshme, më të lira”, tha Mançevski.

© ZHURNAL 09.11.2018, 10:57 | Xh.I. | 799 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut