Kështu mund t’i relaksoni sytë
medicina
Kështu mund t’i relaksoni sytë

Kështu mund t’i relaksoni sytë

Pas disa orësh qëndrimi në kompjuter ose para televizorit sytë tuaj mund të jenë vërtet të lodhur,

Madje mund t’ju shkaktojnë edhe dhimbje koke – fatkeqësisht jo gjithmonë mund të ikni jashtë dhe të pushoni për disa minuta.

Por ekzistojnë disa ushtrime të thjeshta për sytë tuaj, njofton Klan Kosova.

Bëjeni herë pas herë dhe do vini re ndryshimin.

Më poshtë shembujt:

Gaze into the darkness
Side to Side Eye Movement
Up and Down Eye Movement
Moving Your Eyes Diagonally
Rolling Your Eyes in a Circle
Near and Far Focus
Concentration #1
Concentration #2
Massage #1
Massage #2

© ZHURNAL 19.01.2018, 16:23 | Z.H. | 2,510 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."