« Analistët » Ligji për gjuhët, shqiptarët të jenë unikë në qëndrime
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Dimri acaron lëkurën tuaj, ja si ta ushqeni atë!
Delightful-winter-skin.jpg

1 – Maska fytyre

 

Moti i ftohtë dhe nivelet e ulëta të lagështisë rezultojnë në ajër të thatë, i cili pastaj vjedh lagështinë duke e lënë lëkurën të thatë dhe të pajetë. Prandaj, duke përdorur një moisturizer të mirë, të përshtatshme për llojin tuaj të lëkurës, është thelbësore.

 

Maska të hidratuara në shtëpi mund të sigurojnë hidratim edhe gjatë muajve të dimrit. Shtimi i përbërësve natyralë ushqyes si mjaltë, avokado, kos, vaj ulliri, jojoba dhe vaj bajame, banane dhe aloe vera në maskë do t’ju ndihmojë të keni lëkurë të butë dhe të shëndetshme menjëherë, transmeton Klan Kosova.

 

Një ide e mirë është edhe  vendosja e një serumi hidratues ose maskë para se të shkoni në shtrat  – ajo ndihmon lëkurën të marrë frymë dhe i jep ushqimin e nevojshëm.

 

2- Qëndroni të hidratuar dhe hani shëndetshëm

 

Për të marrë hidratimin e nevojshëm, konsumimi i ujit është thelbësor pasi ai largon toksinat e  padëshiruara përveç hidratimit. Ushqimi i shëndetshëm është gjithashtu i rëndësishëm.

 

Përveç kësaj, sigurohuni që të vendosi në  lëkurën tuaj produkte hidratuese të përshtatshme .

 

3) Skrabi

 

Skrabi punon si magji për të hequr lëkurën e thatë dhe të vdekur në çast dhe për ta bërë lëkurën tuaj të shkëlqejë. Skrabi depërton lehtë në lëkurë, duke e bërë të duket e butë, e freskët dhe e hidratuar.

 

4- Krijo buzëqeshje të përsosur

 

Në dimër, buzët tuaja kanë tendencën të thahen dhe të çahen. Për të hequr qafe lëkurën e thatë, shtrojeni lehtësisht sheqer në buzët e lagura me lëvizje rrethore.

 

Pas skrabit, përdorni një balsam buzësh ose krem zbutës, pasi kjo jo vetëm që do të bëjë buzët tuaja të buta, por do të bëjë që buzët të duken pak më të plota.

 

5 – Flini gjumë mjaftueshëm

 

Fjetja është një nga shpërblimet më të mira që mund t’i jepni lëkurës tuaj. Gjatë ciklit tuaj të gjumit, trupi riparon lëkurën tuaj. Frymëmarrje e thellë dhe meditim është gjithashtu një pjesë e rëndësishme e pastrimit të lëkurës, shkruan Ora, transmeton Klan Kosova.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.01.2018, 14:21  | Z.H. | 500 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
« Foto » Shtetasi turk humb jetën në aksident në rrugën Tetovë-Gostivar
Maqedonia prej nesër nën borë
« Foto » Pandeli Majko në “konakun” e Lazim Destanit
Sot borë në gjithë vendin
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.