“PES 2018” rikthen Romarion
teknologji
“PES 2018” rikthen Romarion

“PES 2018” rikthen Romarion

Romario do të rikthehet të luajë futboll dhe këtë do e bëjë në mënyrë virtuale, nëpërmjet lojës “Pro Evolution Soccer 2018”.

Në modalitetin MyClub do të mund të komandohet ish-sulmuesi legjendar i Brazilit dhe Barcelonës, fitues i Kupës së Botës në vitin 1994.

Romario është ish-futbollisti i dytë brazilian, pas Zicos, që vjen në “PES 2018”.

Aktualisht, legjendat e futbollit të disponueshme në video-lojën e famshme janë Romario, Zico, Maradona dhe David Beckham.

© ZHURNAL 18.01.2018, 12:01 | Z.H. | 985 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."