ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Sport
Komuna e Tetovës nderon SHGSK-ën dhe Majlinda Kelmendin

Shoqata e Gazetarëve Sportiv të Kosovës këtë javë organizoi edhe ceremoninë e tretë me radhë “Ali Shala” duke vlerësuar gazetarët më të mirë të vitit në fushën e sportit. Në këtë event marrin pjesë figura të njohura të sportit, drejtor të televizioneve, njerëz të lartë

shgsk-22.jpg

Shoqata e Gazetarëve Sportiv të Kosovës këtë javë organizoi edhe ceremoninë e tretë me radhë “Ali Shala” duke vlerësuar gazetarët më të mirë të vitit në fushën e sportit. Në këtë event marrin pjesë figura të njohura të sportit, drejtor të televizioneve, njerëz të lartë të federatëve e gazetarë të ndryshëm nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia.

Në këtë ceremoni Komuna e Tetovës nderoi me mirënjohje SHGSK-ën dhe kampionen Botërore në Xhudo, Majlinda Kelmendin. Plaketën nga Komuna e Tetovës për Kampionen Kelmendi e ndau gazetari i “ART CHANEL” Shaban Sinani, ndërsa mirënjohjen për kryetarin e SHGSK-së, Arlind Grantolli e dha redaktori i sportit në TV Shenja, Faton Zylbehari.

Ndërkohë, numri një i SHGSK-së, u nderua edhe me monografinë “Rruga  Kampionit Olimpik”, që në mungesë të Shaban Tërstenës, këtë libër ia dorëzoi gazetari i sportit nga televizioni SHENJA, Aziz Sahiti.

Gjithashtu ky event përveç çmimeve kryesore për gazetarët e sportit më të mirë në Kosovë, me plaketë në shenjë mirënjohje, nderoi edhe gazetarët e sportit shqiptarë nga  Maqedonia.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.01.2018, 19:19  | T.E. | 1,008 i lexuar

 

 

 

VMRO: Me huamarrjet e reja, qeveria varfëron qytetarët

Shkup, 16 tetor - VMRO-DPMNE ka drejtuar kritika të ashpra në drejtim të ekzekutivit për huazimet e reja që po bëhen nga Ministria e Financave.

Nga kjo parti akuzuan qeverinë e udhëhequr nga LSDM, se duke pasuruar bashkëpunëtorët e ngushtë të saj, po e zhyt vendin dhe qytetarët në borxhe të reja me marrjen e huas prej 54 milionë euro. VMRO kërkon ndaljen e menjëhershme të këtyre huazimeve që, siç vlerësuan, shpenzohen në projekte joproduktive.

“Qeveria e LDSM-së i obligon qytetarët me 54 milionë euro të reja, para që do duhet të kthehen nga qytetarët dhe gjeneratat e ardhshme. Pos kësaj, Tevdovski dhe LSDM kanë planifikuar edhe një huamarrje tjetër në javët në vijim prej rreth 37 milionë euro, që do të thotë se huamarrja neto shkon në 17 milionë euro pa llogaritur këtu kamatën. Borxhi i përgjithshëm publik i Republikës së Maqedonisë në fund të kuartalit të dytë të vitit 2018 është 48.8% e PBB-së që paraqet rritje prej 0,6 për qind. Manipulimet e Zaevit dhe Tevdovskit se gjoja po nxjerrin nga borxhi shtetin, nuk kalojnë më tek qytetarët. VMRO-DPMNE kërkon menjëherë të ulen shpenzimet joproduktive dhe huamarrjet e mëdha, ndërsa njëkohësisht të zvogëlohet akciza për karburantet”,- tha zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Dimçe Arsovski.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.10.2018, 20:29  | T.E. | 660 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.