Reformat në DSK, Nuhiu: Debati publik ka filluar (Video)
maqedonia
Reformat në DSK, Nuhiu: Debati publik ka filluar (Video)

Reformat në DSK, Nuhiu: Debati publik ka filluar (Video)

Shkup, 8 nëntor -  Zëvëndës ministri i Punëe të Brendshme (MPB), Agim Nuhiu së fundmi në një video paraqitje të tij i ka ftuar të gjitha shtresat shoqërore, analistë, intelektualët, akademiket dhe qytetarët që të kyçen në debatin publik mbi procesin e refromimit të Drejtorisë për Siguri PUblike (DSK), informon Zhurnal.

Përndryshe, për këtë qëllim MPB-ja ka bërë publike tre model reformimi: : MODELI 1 – DSK-ja të mbetet në kuadër të MPB-së, MODELI 2 – DSK-ja të funksionojë si organ në vete, MODELI 3 – DSK-ja të bashkohet me Agjencinë e Inteligjencës në një organ të pavarur.

© ZHURNAL 08.11.2018, 15:37 | D.J. | 2,954 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."