ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Sport
Renditja e FIFA-s: Kosova pëson rënie, Shqipëria ngjitet për dy vende

Kombëtarja e Kosovës në futboll e ka humbur një vend në renditjen e FIFA-s, ndërkohë që ajo e Shqipërisë është ngjitur për dy pozita më lart.

reu-2424868_1516282518-3795505.jpg

Kombëtarja e Kosovës në futboll e ka humbur një vend në renditjen e FIFA-s, ndërkohë që ajo e Shqipërisë është ngjitur për dy pozita më lart.

FIFA e publikoi sot renditjen më të re, me Kosovën që pësoi rënie përsëri dhe radhitet e 178-ta në botë me 97 pikë të grumbulluara, transmeton Express.

Kombëtarja e Shqipërisë, ndërkohë, ka bërë më mirë, duke i fituar dy vende në renditje dhe pasi ka mbledhur 553 pikë, renditet në vendin e 60 në botë.

Renditjes i prin Gjermania, e ndjekur nga Brazili i në vendin e dytë.

Top peshën e mbyllin, Portugalia, Argjentina dhe Belgjika.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.01.2018, 15:01  | Xh.I. | 794 i lexuar

 

 

 

Tortevski: Amnestia duhet të jetë gjithëpërfshirëse, në 10 vitet e fundit mos ketë hetime për kriminelët por edhe ato që sillen të ndershëm

Shkup, 16 tetor – Dreklarata e kryeministrit Zaev në parlament se duhet të fallen politikanët mes vetes përkundër atyre që ka ndodhur më 27 prill në parlament duket se ka ngritur shumë pluhur në opinion.

Avokati Aleksandar Tortevski ka shkruar se kjo amnesti që kryeministri e ka përmendur në parlament në një nga fjalimet e tij duhet të jetë gjithëpërfshirëse.

“Amnestia duhet të jetë gjithëpërfshirëse, të lirohen të gjithë të burgosurit, të ndalohen hetimet penale, të mos funksionojnë gjykatat, prokuroria publike dhe ajo special dhe mos harxhojmë para për ato, në 10 vitet e fundit mos ketë hetime mbi kriminalitetin që të mund të prekin pak edhe ato që janë ndier si të ndershëm deri më tani”, ka shkruar kështu Tortevski.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.10.2018, 23:42  | Xh.I. | 5.866 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.