« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
Surface Book 2 del në treg
c26ae6eead7233ef37d7219d2c5795f2.jpg

Microsoft ka njoftuar se laptopi Surface Book 2 do të jetë së shpejti në dispozicion në tregjet ekzistuese Surface në mbarë botën. Para-porositë fillojnë sot, transmetojnë KosovaPress.

Surface Book 2 u lëshua fillimisht në nëntor, por ishte në dispozicion vetëm në disa vende. Microsoft lëshoi dy modele (13 inç dhe 15 inç), nga të cilat modeli më i madh ishte i disponueshëm vetëm në SHBA.Kur është fjala për harduerin, Surface Book 2 ka gjeneratën e tetë të procesorëve Intel Core, Nvidia GeForce GTX 1050 dhe 1060 karta grafike (modeli 13-inch nuk ka opsionin GTX 1060). Kompjuteri mund të punojë deri në 17 orë me një mbushje, duke ofruar multi-mode me 360 shkallë dhe punon bukur me Surface Pen dhe Surface Dial, transmeton KosovaPress.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.01.2018, 15:11  | Z.H. | 216 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
Besa e Bilall Kasamit mban Kongresin e parë
« Foto » Shtetasi turk humb jetën në aksident në rrugën Tetovë-Gostivar
Maqedonia prej nesër nën borë
« Zhurnal mëson » Nesër takohen Thaçi dhe Gashi, ja tema e bisedimeve!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.