Benzema: Kritikët nuk e kuptojnë lojën time
sport
Benzema: Kritikët nuk e kuptojnë lojën time

Benzema: Kritikët nuk e kuptojnë lojën time

Sulmuesi francez i Real Madridit, Karim Benzema, i ka thumbuar kritikët e tij pas ndeshjes kundër Viktoria Plzenit, dukë thënë se këta të fundit e kritikojnë atë pasi që nuk e kuptojnë stilin e lojës së tij.

30-vjeçari arriti t’i shënojë sy gola në pjesën e parë të ndeshjes së mbrëmshme dhe përmes këtyre golave, ai u bë një nga vetëm shtatë lojtarët në histori të klubit që kanë shënuar më shumë se 200 gola, transmeton Gazeta Express.

Real Madridi e kishte filluar sezonin e ri me paraqitje dhe rezultate mjaft të dobëta, si pasojë e së cilave mbeten shtatë pikë prapa në garën për titullin e La Ligës. Këto rezultate, për më tepër, bënë që edhe trajneri Julen Lopetegui të shkarkohet nga pozita.

“Kur unë dal për të luajtur në fushë, unë nuk dua të shënojë vetëm gola. Unë dua të bëj asiste, dua të luaj, por dua edhe të shënoj gola... këtë gjë e bën një sulmues”, ka thënë Benzema.

“Është gjithmonë e njëjta, por unë luaj futboll për t’u shkruar në histori dhe nganjëherë njerëzit nuk e kuptojnë atë që e bëj unë në fushën e ndeshjeve”.

“Por, kjo gjë nuk më shqetëson mua tani sepse jam 30-vjeçar, kam fëmijë dhe nuk mendoj më për gjëra të tilla”.

© ZHURNAL 08.11.2018, 13:04 | Xh.I. | 2,594 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Ahmeti:  “Arnautët kanë respekt në Turqi”, për Selën - kanë ikur kohat e folklorizmave!
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Burime pran BDI-së për Zhurnal: Lëvizja Besa e Bilall Kasamit, se Hazbi Lika mund të kalon në partin e tyre, vetëm një ëndërr me sy qel
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
Lajmi i fundit Aksident i rëndë në dalje të Shkupit, lëndohen 4 femra, njëra shtatëzënë
Ndërroi jetë Alajdin Demiri
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat