Filmi “Martesa” i regjisores Blerta Zeqiri përfaqëson Kosovën në Festivalin e filmit të Fqinjëve lindor
kulture
Filmi “Martesa” i regjisores Blerta Zeqiri përfaqëson Kosovën në Festivalin e filmit të Fqinjëve lindor

Filmi “Martesa” i regjisores Blerta Zeqiri përfaqëson Kosovën në Festivalin e filmit të Fqinjëve lindor

Në Hagë të Holandës edhe zyrtarisht ka filluar festivali i filmit të Fqinjëve lindor ( East Neighbours film festival), ku shfaqen filma të producentëve nga vendet Evropës Juglindore.

Festivali do të zgjasë nga 7 deri më 11 nëntor.

Këtë vit Kosova do të përfaqësohet nga regjisorja Blerta Zeqiri, me filmin “ Martesa “.

Në hapje të festivalit kanë marrë pjesë edhe Ambasadori i Republikës së Kosovës në Mbretërinë e Holandës, Lirim Greiçevci dhe Sekretarja e parë, Yllka Geci.

Filmi “Martesa” do të shfaqet të enjten më 8 nëntor nga ora 21:30, si dhe të premten më 9 nëntor nga ora 17:30 në Filmhuis në Hagë, thuhet në njoftimin e ambasadës së Kosovës në Hagë, përcjellë Klan Kosova.

© ZHURNAL 08.11.2018, 12:50 | Z.H. | 2,128 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm