Mega aksion i policisë evropiane, kapen 270 kg heroinë
bota
Mega aksion i policisë evropiane, kapen 270 kg heroinë

Mega aksion i policisë evropiane, kapen 270 kg heroinë

Policia italiane ka zbuluar 270 kg heroinë në Portin e Gjenovës, sasia më e madhe e kapur në 20 vitet e fundit.

Në operacion janë përfshirë edhe policia e Zvicrës, Francës, Belgjikës dhe Holandës. Për sasinë e drogës janë arrestuar dy persona në Holandë. Mësohet se heroina vinte nga Irani dhe ishte fshehur në një kontenjer në port.

© ZHURNAL 08.11.2018, 11:12 | Xh.I. | 487 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."