Geroski: Ligji për gjuhët është kompromis korrekt, Ivanov do ta nënshkruaj si prift
maqedonia
Geroski: Ligji për gjuhët është kompromis korrekt, Ivanov do ta nënshkruaj si prift

Geroski: Ligji për gjuhët është kompromis korrekt, Ivanov do ta nënshkruaj si prift

Shkup, 17 janar - Gazetari dhe opinionisti i njohur maqedonas, Branko Geroski ka komentuar vendimin e fundit të presidentit Gjorge Ivanov për të mos e firmosuar ligjin për gjuhët, transmeton Zhurnal. 

Sipas tij, ligji për gjuhët është një kompromis korrekt dhe përsëri do të votohet dhe Ivanov do ta nënshkruaj të njëjtin si prift.

"Ligji për gjuhët është kompromis korrekt, përsëri do të votohet dhe Ivanov do ta nënshkruaj si prift", ka shkruar në profilin e tij në rrrjetin social Facebook, Branko Geroski, gazetar dhe opinionist.

© ZHURNAL 17.01.2018, 21:13 | D.J. | 3,923 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."