Shilegov: Përmendorja e UÇK-së është punë e Komunës Çair, Qyteti i Shkupit nuk ka të..
« Analistët » Ligji për gjuhët, shqiptarët të jenë unikë në qëndrime
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
Naumovski: Propozimet e Nimic janë larg zgjidhjes së duhur
naum_1.jpg

Shkup, 17 janar - Përfaqësuesi i Maqedonisë në negociatat për emrin ambasadori Vasko Naumovski pas raundit të fundit të bisedimeve në Nju Jork ka deklaruar se propozimet e Metju Nimic janë larg zgjidhjes së duhur, transmeton Zhurnal.mk

Sipas tij, korniza për bisedime është dhënë nga rezoluta 817 në Këshillin e Sigurisë dhe ajo do të tejkalojë dallimes rreth emrit, asnjë shtet nuk ka të drejtë të vendosë për shtetin tjetër lidhur me emrin e madje as KB nuk ka të drejtë që të përzihet në këtë drejtim për anëtaret e saj.

"Shteti ynë ka emër, është Republika e Maqedonisë, emri është në bazë të identitetit, gjithashtu sot në 2018 askush nuk na cënon se ekzistojmë si popull, nga ana e negociatorit sot janë prezantuar disa ide të cilat mendoj se dalin nga korniza e zgjidhjes së duhur", ka thënë kështu Naumovski.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.01.2018, 21:00  | T.E. | 2,531 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Jozyrtare » Zhurnal mëson emrat e përfolur për drejtor të BDI-së në këto drejtori
« Foto » Pandeli Majko në “konakun” e Lazim Destanit
Sot borë në gjithë vendin
Zaev, nuk planifikohet rritje e moshës për pensionim
Shilegov: Përmendorja e UÇK-së është punë e Komunës Çair, Qyteti i Shkupit nuk ka të drejtë ligjore në atë procedurë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.