ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
« Analizë » Fondet e BE-së për Maqedoninë, një histori papërgjegjshmërie
« INSIDE » Parkingjet - Komunikacioni akoma mbetet hall i madh i qytetarëve

 

Lajme nga Maqedonia
DBM protestë para KB-së kundër ndryshimit të emrit
0654.jpg

Nju-Jork, 17 janar - Lëvizja "Ne jemi Maqedonia" sot mbajti protestë të qetë para hyrjes kryesore të Kombeve të Bashkuara në Nju-Jork, ku në mëngjes, sipas kohës lokale, delegacionet e Greqisë dhe të Maqedonisë nën ndërmjetësimin e ndërmjetësit të KB-së, Methju Nimic, biseduan për kontestin rreth emrit.

Kryetari i Diasporës së Bashkuar të maqedonasve, Meto Koloski, paralajmëroi protesta më masovike dhe globale kundër ndryshimit të emrit kushtetues të vendit tonë.

Nga DBM bënë thirrje për protesta para ambasadave të Maqedonisë dhe konsullatave në mbarë botën. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.01.2018, 19:38  | D.J. | 592 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<