Lirohen dhjetëra nxënësit e rrëmbyer në Kamerun
bota
Lirohen dhjetëra nxënësit e rrëmbyer në Kamerun

Lirohen dhjetëra nxënësit e rrëmbyer në Kamerun

Zyrtarët në Kamerun thanë se nxënësit e rrëmbyer në një shkollë në veriperëndim të këtij vendi, janë liruar.

Shtatëdhjetetetë nxënës dhe tre persona të tjerë u rrëmbyen të dielën në kryeqytetin e rajonit Bamenda.

Një shofer po ashtu u lirua, por drejtori dhe një mësues i shkollës vazhdojnë të mbahen peng.

Qeveria dhe separatistët në rajonin anglishtfolës akuzuan njëri-tjetrin për rrëmbimet.

Është e paqartë se kush i rrëmbeu nxënësit dhe pse, por autoritetet thonë se të liruarit po merren në pyetje para se të ribashkohen me prindërit e tyre.

© ZHURNAL 07.11.2018, 15:06 | Xh.I. | 1,451 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."