ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
Lajme nga Maqedonia
Kapen 11 migrantë ilegal në Tabanoc
migrante_1516189550-5287999.jpg

Shkup, 17 janar - Policia kufitare ka arritur që të kapë disa migrantë të cilët ilegalisht kanë tentuar të kalojnë nga territori i Serbisë në Territor të Maqedonisë.

Sipas MPB-së, një migrant nga Somalia, katër të tjerë nga Irani dhe gjashtë migrantë nga Siria kanë tentuar që të futen në territorin e Maqedonisë, kurse paraprakisht kanë qëndruar në Serbi për një kohë të caktuar.

Që të gjithë janë dërguar në qendrën tranzitore në Tabanoc për procedura të mëtutjeshme.


 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.01.2018, 13:56  | Xh.I. | 670 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<