« Analistët » Ligji për gjuhët, shqiptarët të jenë unikë në qëndrime
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Borisov në PE: Bullgaria dhe Maqedonia janë shembull për atë se si munden të zgjidhen problemet
borisov ep.jpg

Shkup, 17 Janar - Bullgaria dhe Maqedonia ilustrojnë shembull të vërtetë për atë se si munden që të zgjidhen problemet, duke shfrytëzuar mënyrën e vullnetit të mirë, deklaroi kryeministri i Bullgarisë, Bojko Borisov para Parlamentit Europian në Strazburg, transmeton Zhurnal.

Gjithashtu në mënyrë të detajizuar i paraqiti katër prioritetet për kohën e kryesimit e Këshillit të UE-së si dhe  shprehu shpresë se kontesti ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë së shpejti do të zgjidhet, kurse Maqedonia në kohë të shkurtë do të jetë antare e NATO-s dhe UE-së.

Ndërsa si asnjëherë më parë, me kryesimin e Këshillit të UE-së, askush më herët nuk i ka kushtuar aq vëmendje vendeve të Ballkanit Perëndimor e në veçanti Maqedonisë, sikur atë që sot e ka bërë Parlamenti Europian në Strasburg, gjegjësishtë kryeministri Bojko Borisov.

 

 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.01.2018, 13:15  | I.XH | 563 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
« Foto » Shtetasi turk humb jetën në aksident në rrugën Tetovë-Gostivar
Maqedonia prej nesër nën borë
« Foto » Pandeli Majko në “konakun” e Lazim Destanit
Sot borë në gjithë vendin
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.