« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
"Pazarxhinjtë" do të bëhen me licenca, fiskalizim atëherë kur Maqedonia të anëtarësohet në BE
Bit-Pazar-Old-Bazaar-Skopje-Macedonia.jpg

Shkup, 15 janar - Në tregjet e Maqedonisë nuk do të ketë fiskalizim derisa Maqedonia nuk anëtarësohet në BE, ndërsa regjistrimi i firmës nuk do të bëhet nëpërmjet regjistrit qëndror por me licenca të cilat do ti japë dhoma e tregtarëve, përcjell Zhurnal.

Kjo parashihet me ligin e ri për tregëti në tregjet e gjelbërta, i cili u soll më 11 e këtij muaji.

Kryetari i dhomës së tregtarëve Ekrem Dolek tha se do të jepen licencat dhe do të shpërndahen nëpër tregjet sepse nga shoqata e tregtarëve janë regjistruar në dhomën e tregtarëve./Zhurnal.mk

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.01.2018, 14:00  | Z.H. | 1,752 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
Besa e Bilall Kasamit mban Kongresin e parë
« Foto » Shtetasi turk humb jetën në aksident në rrugën Tetovë-Gostivar
Maqedonia prej nesër nën borë
« Zhurnal mëson » Nesër takohen Thaçi dhe Gashi, ja tema e bisedimeve!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.