ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Lajme nga Maqedonia
« DEMANT » Arben Labënishti, nuk është kandidat për kryetar të Lëvizjes BESA

Pasi që në disa media u liferua lajmi se Arben Labënishti, mjeku i njohur nga Struga mund të jetë emri që do të bashkon dy "krahët" e Lëvizjes BESA dhe si emri më i pranueshëm për lider të Lëvizjes BESA në kongresin e ardhshëm partiak, burime të larta partiake nga...

besaa_1.jpg

Shkup, 13 janar - Pasi që në disa media u liferua lajmi se Arben Labënishti, mjeku i njohur nga Struga mund të jetë emri që do të bashkon dy "krahët" e Lëvizjes BESA dhe si emri më i pranueshëm për lider të Lëvizjes BESA në kongresin e ardhshëm partiak, burime të larta partiake nga kjo parti për Zhurnal kanë demantuar si të pavërtaeta këto informacione.

"Në një kohë kur të gjithë jemi të mobilizuar që të respektohet statuti dhe qëllimet programore të partisë. Në një kohë ku në mënyrën më brutale të mundëshme po dhunohet demokracia e me këtë edhe vetë partia të cilën e ngritëm dhe punuam shumë për ta forcuar. Informacionet e tilla janë të natyrës banale, aq më pak të vertata. I gjithë fokusi ynë është në drejtim të ruajtjes se kompaktësis së partisë, duke respektuar mendimin e shumicës dhe gjithë anëtarëve që punuan dhe punojnë me synimin se ne jemi ndryshe nga të tjerët", thotë një anëtarë i lartë i Lëvizjes BESA për Zhurnal.

Ai thotë se të gjitha vendimet e partisë duhet të dalin nga strukturat partiake dhe shumica e Këshillit të Përgjithshëm të partisë. 

"Partia nuk mund të nëpërkëmbet se ashtu do një njeri. është dhënë shumë mund që ajo të jetë një vend ku shqiptarët do të kenë mbështetje për çdo hall të tyre e jo një vend për të kalkuluar karierat personale të dikujt. Sa i përketë doktor Arben Labënishti ai është një anëtar i devotshëm partiak që bënë pjesë në shumicën e anëtarëve të Këshillit Qendror të partisë. Por nuk ka sgjë në këtë drejtim. Kongresi do të vendos, gjegjëisht delegatët dhe anëtarët e Lëvizjes BESA", thotë burimi ynë nga Lëvizja BESA.

Sipas tij, do të tejkalohet edhe kjo "amulli" dhe partia do të vazhdojë rrugëtimin e saj. 

"Dyertë tona janë të hapura për të gjithë, nuk ka nevojë askush ti thyej ato. Demokracia njeh vendimet e shumicës", shprehet ai.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.01.2018, 21:00  | D.J. | 6,246 i lexuar

 

 

 

Në Ditën e Shkopit të Bardhë, kryetari Taravari në vizitë te Shoqata e të verbërve “Realiteti”

Gostivar, 15 tetor - Në Ditën ndërkombëtare të personave të verbër, kryetrari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari vizitoi zyrën e Shoqatës së personave të verbër dhe me shikim të dëmtuar “Realiteti” – Gostivar.

“Sot është 15 Tetori, dita botërore e personave të verbër, që njihet si Dita e shkopit të bardhë, andaj e përzgjodhëm pikërisht këtë ditë për të bashkëbiseduar dhe për tu njohur me hallet dhe nevojat anëtarëve të kësaj  shoqate. Më informuan se janë të ftuar në garat në ‘Gold ball' në Sarajevë. Me këtë rast ne si Komunë i mbështesim për udhëtimin dhe qëndrimin atje, si dhe urojmë që të shënojnë sa më shumë fitore. Po ashtu do tua plotësojmë edhe një kërkesë, respektivisht nevojë, do t’ua rinovojmë mjediset e Shoqatës së shpejti, menjëherë  pas përfundimit të tenderit” – theksoi kryetari Taravari.

Kryetari i shoqatës Realiteti , Xhevat Fejzuli, shprehu kënaqësinë për vizitën e dytë të kryetarit Taravari, si dhe shprehu falënderime për përkrahjen e vazhdueshme.
“Shoqata jonë numëron 62 anëtarë. Falënderojmë kryetarin që na mundëson pjesëmarrjen në garat në Sarajevë dhe uroj dhe shpresoj se do të shënojmë rezultate të kënaqshme.”, u shpreh kryetari Fejzuli.

Komuna e Gostivarit për anëtarët e shoqatës Realiteti, siguroi fanella me logon e komunës, të cilat do t’i shfrytëzojnë për pjesëmarrje në garat në Sarajevë.

Vlen të theksohet edhe se prej sot, një zyrë në objektin e NP” Komunalec”,  iu dorëzua në shfrytëzim Shoqatës për personat me nevoja të posaçme “Bashkërisht Mundemi “.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.10.2018, 23:04  | D.J. | 2.221 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.