« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Si t’i parandaloni rrudhat në qafë?
unnamed-6-24-933x445.jpg

Femrat shpenzojnë shumë para në produkte për të mbajtur bukurinë. Por, ato shpesh harrojnë se me kalimin e kohës nisin të shfaqen rrudha në qafë.

Nuk është e domosdoshme të blini një krem të veçantë vetëm për qafën, por është e detyrueshme që çdo ditë të aplikoni kremin në këtë zonë.

 

Në mëngjes dhe në mbrëmje, mos harroni që para se të vendosni kremin në fytyrë, të njëjtën krem ta vendosni edhe në qafë.

 

Masazhi në qafë. Ky lloj ushtrimi do t’ju ndihmojë të çlironi qafën dhe të parandaloni krijimin e rrudhave. I bëni qafës masazh çdo ditë dhe përsëritni këtë të paktën 20 herë.

 

Nëse jeni vazhdimisht të përulur, kjo mund të shkaktojë paraqitjen e rrudhave në qafë. Mbani kokën në pozitë të drejtë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.01.2018, 14:38  | Z.H. | 1,107 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.