Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku
kulture
Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku, njofton Top Channel.

 

Prej kohësh Rexhep Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë.

 

Rexhep Çeliku ishte solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve, ndërsa vetëm pak ditë më parë presidenti Meta i akordoi titullin “Nderi i Kombit”.

© ZHURNAL 12.01.2018, 09:27 | Z.H. | 3,188 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."