« Analizë » Iluzion të flitet se shqiptarët janë partnerë të barabartë me maqedonasit në procesin..
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
« Partitë shqiptare për veton e Ivanovit » Jemi të zhgënjyer, kemi menduar që do të reflektonte
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !..
Ford ridizajnon SUV Edge, prezanton versionin ST (Foto)
2-64.jpg

Modeli i cili fillimisht ishte i dedikuar për tregun amerikan dhe që nga viti 2016 u shit edhe në Evropë, ka marrë një pamje të re, por edhe variantin sportiv ST.

Ford Edge në treg është që nga viti 2014. Se automjeti është modernizuar, më së miri duket në anën e përparme ku janë ndryshuar maska, dritat.

Ndryshimet janë dukshëm më të vogla, por dizajnuesit e Fordit kanë ndërhyrë në ndriçimin e dritave dhe bagazh.

 

Ridizajni sigurisht se do të jetë më tërheqës për klientët potencialë dhe do të ndihmojë automobilin që të luftojë me konkurrencën.

Tani për tani është e njohur se modeli për tregun amerikan do të vazhdojë të përdorë motorin benzinë 2.0 litra me katër cilindra, por është më i fuqishëm për 4 kW dhe tani zhvillon 253 kuaj fuqi.

 

Motori është i pajisur me një automatizëm të ri prej tetë shpejtësive.

Për blerësit që duan më shumë, Ford ka përgatitur versionin ST, i cili është i pajisur me 2.7 litra V6 bi-turbo motor me 340 kuaj fuqi.

Ford Edge dhe Edge ST për 2018. do të ketë premierën botërore në  Detroit, kah gjysma e këtij janari. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.01.2018, 11:21  | Z.H. | 630 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
Nora ia lë në dorë Reneenë axhit Patris, shikoni si e ‘torturon’ ai!
“E vërteta për BDI-në” - keqpërdorime të shumta edhe në NP “Parkingje publike dhe gjelbërime” - Gostivar   
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !?
Vajza e Gjyste Vulajt tregon gjoksin, ndizet rrjeti...
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.