« Analizë » Iluzion të flitet se shqiptarët janë partnerë të barabartë me maqedonasit në procesin..
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
« Partitë shqiptare për veton e Ivanovit » Jemi të zhgënjyer, kemi menduar që do të reflektonte
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !..
Motorët elektrikë godasin segmentin më të shitur të veturave në SHBA (Foto)
1-232-780x439.jpg

Kompania Workhorse prezantoi në Las Vegas pick-up W15 me elektromotor.

 

Modeli më i shitur në SHBA është Ford pick-up F-150, dhe në këtë treg të madh automobilistik pick-up janë shumë të kërkuar. Nuk është çudi që elektrifikimi ka kapur edhe këtë segment të automjeteve.

Në panairin ndërkombëtar të elektronikës CES 2018, në Las Vegas është prezantuar versioni paraprodhues i pick-up elektrik Workhorse W-15.

Kjo makinë 130 kilometrat e parë i kalon vetëm me rrymë, dhe pastaj përfshin motorin benzinë që shërben si gjenerator i energjisë elektrike dhe plotëson baterinë. Pasi ta aktivizoni këtë, W-15 mund të kalojë edhe 500 km.

Motori ka 480 kuaj fuqi dhe është i bazuar në modelin Chevrolet Silverado.

Kompania planifikon që deri në fund të vitit 2018 të prodhojë dhe shes 5.300 automjete, ndërsa porositë e reja do të fillojë t’i pranojë në fillim të vitit 2019.

Çmimi bazë është 52.500 dollarë, pa subvencionet dhe përfitimet e tjera që automjetet elektrike kanë në SHBA.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.01.2018, 09:16  | Z.H. | 361 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
Nora ia lë në dorë Reneenë axhit Patris, shikoni si e ‘torturon’ ai!
“E vërteta për BDI-në” - keqpërdorime të shumta edhe në NP “Parkingje publike dhe gjelbërime” - Gostivar   
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !?
Vajza e Gjyste Vulajt tregon gjoksin, ndizet rrjeti...
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.