Ekspertët: Zaev përgatit terrenin për dështim eventual
« Ish presidenti i Këshillit Europian » Rompoj: Ballkani perëndimor rrezikohet nga lufta
Në korrik Maqedonia merrë ftesë, por nuk do të jetë anëtare e NATO-s?!
“Në luftën e Perëndimit me Rusinë, Ballkani do të jetë fushëbeteja”
Honor 9 Lite vjen me katër kamera dhe me një dizajn unik
Honor-9-Lite-official-650x358.jpg

Kompania ka konfirmuar se së shpejti do të jetë në dispozicion në një shitje ekskluzive Flipkart. Honor 9 Lite vjen me katër kamera dhe një dizajn unik.

Telefoni i mençur u lançua në Kinë në dhjetor 2017 dhe tani do të hyjë në tregun indian. Çmimi në Kinë filloi nga  150 euro për 3GB RAM, 32GB variante magazinimi, me 4GB RAM, 32GB variante magazinimit me çmim nga 200 euro dhe 4GB RAM, 64GB variante magazinimit me çmim nga 220 euro. Mund të presim që çmimi Honor 9 Lite në Indi të jetë pothuajse i njëjtë, transmeton lajmi.net.

Në kohën e nisjes, Honor kishte thënë se Honor 9 Lite do të lirohet në 14 vende të tjera, përfshirë Indinë, Rusinë dhe Mbretërinë e Bashkuar. Më parë, Honor kishte nisur Honor 7X në Indi dhe këtë muaj edhe smartfoni i parë smartphone Honor View 10 shkoi në shitje. Ndërkohë, Honor 9 Lite pritet të dalë në shitje këtë muaj. Flipkart tashmë ka listuar telefonin inteligjent së bashku me specifikimet në faqen e saj të internetit. Duket se nuk ka ndryshime në specifikime, megjithëse është një mundësi që tregu i 4GB RAM, 32GB varianti i magazinimit të fillojë në Indi.

Specifikimet e Honor 9 Lite, çmimi

Honor 9 Lite është një smartphone me dy SIM (Nano) dhe shkon EMUI 8.0, bazuar në Android 8.0 Oreo. Telefoni i mençur përmban një ekran IPS me madhësi të plotë HD + (1080×2160 pikselë) 5.65 inç me një raport të aspektit 18: 9 dhe dendësisë së pikselit prej 428ppi. 9 Lite është mundësuar nga një Huawei HiSilicon Kirin 659 octa-core SoC, ku katër bërthama janë  në 2.36GHz, dhe katër cores të tjera janë në 1.7GHz. Honor 9 Lite vjen në disa variante prej 3GB ose 4GB RAM.

Ekzistojnë konfigurime të dyfishta të kamerave në të dy anët dhe në pjesën e prapme të Honor 9 Lite. Telefoni i zgjuar sportiv një kamera primare 13 megapikselë me një kamerë të mesme 2 megapikselë në të dy anët. Ndërkohë, kamera e pasme përmban automatik PDAF dhe LED flash.

Në kushtet e magazinimit, Honor 9 Lite vjen në 32GB ose 64GB hapësirë ​​ruajtje të brendshme, në varësi të modelit. Magazinimi i integruar mund të zgjerohet përmes kartës microSD (deri në 256 GB) në një konfigurim hibrid dual-SIM.

Sa i përket opsioneve të lidhjes, Honor 9 Lite përfshijnë 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b / g / n, Bluetooth, GPS / A-GPS, 3.5mm audio jack dhe Micro-USB me mbështetje OTG. Sensorët në pajisjen përfshijnë akselerometër, sensorin e dritës së ambientit, magnetometrin (busullin digjital) dhe sensorin e afërsisë.

Honor 9 Lite është ushqyer nga një bateri 3000mAh. Pajisja premton të sigurojë një kohë bisede deri në 20 orë në 3G dhe një kohë gatishmërie deri në 24 ditë. Nderi thotë se telefoni i mençur akuzon plotësisht rreth 2 orë e 20 minuta. Kur është fjala për përmasat, Honor 9 Lite masa 151×71.9×7.6mm dhe peshon 149 gram.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.01.2018, 12:45  | Z.H. | 976 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Tragjedi në Tetovë, ndahet nga jeta i riu Fatos Islami
Surpriza e hidhur e Macron për Ballkanin
Ekspertët: Zaev përgatit terrenin për dështim eventual
Përfaqësimi i shqiptarëve në dogana, zv.drejtori Buçi: Punojmë në rritjen e përqindjes dhe avancimit
Vijojnë shumë ditë pushimi, ja lista
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.