Mausi i ri që ndjekë lëvizjet tuaja përmes ajrit
teknologji
Mausi i ri që ndjekë lëvizjet tuaja përmes ajrit

Mausi i ri që ndjekë lëvizjet tuaja përmes ajrit

Mausi i ri SteelSeries, Rival 600, është projektuar për të eliminuar një problem të dukshëm për lojtarët: mbajtja e kursorit në mes të ajrit. Rival 600 kompenson këtë me një sistem të dyfishtë të sensorëve, duke u siguruar që kursori të qëndrojë në të njëjtin vend kur të ulet, transmeton Sovrani.

Kjo nuk është një veçori e re, por është një shtesë e këndshme për gamën Rivale. Krahas këtij sistemi ndjekës (i cili SteelSeries ka quajtur “TrueMove 3+”), Rival 600 ka edhe peshë të brendshme të personalizueshme, të cilat përdoruesit mund të shtojnë ose të heqin për të arritur peshën e dëshiruar që ata janë më të kënaqur. Ka tetë pesha 4g brenda, kështu që miu mund të ndryshohet për të peshuar në mes 96 gram dhe 128 gram.

 

© ZHURNAL 12.01.2018, 15:14 | Z.H. | 1,250 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."