LAJMI I FUNDIT Tërmet i fortë 6 ballë
bota
Lajmi i fundit Tërmet i fortë 6 ballë

Lajmi i fundit Tërmet i fortë 6 ballë

Epiqendra ishte 27.3 km në perëndim-jugperëndim të qytetit Phyu në rajonin Bago. Brenda pak minutash janë ndjerë tre lëkundje të forta tërmeti.
 
Lëkundjet ishin shumë të forta, sa tërmeti u ndje në të gjithë vendin duke përfshirë qytete Yangon, Taungoo, Phyu, Pyi dhe Nay Pyi Taë.

Deri më tani nga lëkundjet e forta të  tërmetit nuk patur raportime për viktima.

© ZHURNAL 12.01.2018, 21:30 | T.E. | 10,741 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."