VMRO: LSDM do të ngrisë borxhin publik mbi 50 përqind
maqedonia
VMRO: LSDM do të ngrisë borxhin publik mbi 50 përqind

VMRO: LSDM do të ngrisë borxhin publik mbi 50 përqind

Shkup, 12 janar - VMRO me letër publike reagon në konferencën e sotme për shtyp të ministrit të financave Dragan Tevdovski, transmeton Zhurnal.mk

LSDM do të shkatërojë Maqedoninë, aftësia e tyre dhe shkatërimi do të paguhet nga qytetarët gjatë kohë pas ikjes së kësaj garniture qeveritare. LSDM do të ngrisë borxhin publik të Maqedonisë mbi 50 % dhe pikërisht ato janë që kanë thënë se vendi është para bankrotit atëherë kur borxhi ishte nën 40% gjatë qeverisjes së VMRO-së, thuhet mes tjerave në reagimin e lëshuar nga VMRO.

© ZHURNAL 12.01.2018, 20:53 | T.E. | 1,874 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."