« Analizë » Iluzion të flitet se shqiptarët janë partnerë të barabartë me maqedonasit në procesin..
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
« Partitë shqiptare për veton e Ivanovit » Jemi të zhgënjyer, kemi menduar që do të reflektonte
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !..
« Ja lista e orareve të seancave » Dobrila Kacarska do të gjykojë ish kryeministrin Gruevski për rastin `Tanku`
dobrila-kacarska.jpg

Shkup, 12 janar - Gjykata themelore Shkupi 1 në faqen e saj zyrtare ka bërë publike se cilëve gjykatës do ju ofrojë lëndët e prokurorisë speciale dhe lëndët që janë në interes të opinionit ku kryetari i ri i gjykatës Ivan Xholev vendosi që deri në fund të vitit të vendosë orar të ri të seancave, transmeton Zhurnal.mk

Kështu, rastin Tarifa do e gjykojë Sofce Gavrilova-Efremova, Thesari dhe Target/Fortesa do gjykojë Xhaneta Begtoviq. Tanku do gjykohet nga Dobrila Kacarska, Monstra, Titanik 2 dhe TNT do të gjykohet nga Ognen Stavrev, Toplik dhe Tender do gjykohet nga Osman Shabani, Traektorja nga Goran Boshevski.

Trista dhe Transporter nga gjykatësja Dobrila Kacarska, Sopot dhe Shpiun nga Vladimir Tufegxhiq, Monstra nga Ognen Stavrev, Tortura nga Aleksandra Risteska, Titanik 3 nga Olja Ristova, Dhunën në komunën Qendër nga Dushan Josifov, Trust nga Lidija Zimbovska.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.01.2018, 19:57  | T.E. | 2,709 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
Nora ia lë në dorë Reneenë axhit Patris, shikoni si e ‘torturon’ ai!
“E vërteta për BDI-në” - keqpërdorime të shumta edhe në NP “Parkingje publike dhe gjelbërime” - Gostivar   
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !?
Vajza e Gjyste Vulajt tregon gjoksin, ndizet rrjeti...
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.