ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
« Different » Ramadani: NATO i bëri me dije Ivanovit se nuk është faktor për tu respektuar me veprimet e tij
« Lajme të rreme » Industria mediatike e kthen goditjen
« Hulumtim » Hendek i madh midis vlerës së furnizimeve të komunave
Dimitrov: Para nesh është zgjidhja midis frikës dhe shpresës

 

Lajme nga Maqedonia
Kreu i ri i VMRO-së Janushev sekretar gjeneral, Misajlovski, Jancev e Nikolovski nënkryetar, Miloshoski e Dimovski jashtë liste

Para fillimit të mbledhjes spekulohej se deputetët Ilija Dimovski dhe Antonio Miloshoski nuk ishin ftuar dhe se që të dy do jenë jashtë listës së kreut të partisë.

vmro-dpmne_nova_nok_31-1200x545_c-777x437-1.jpg

UPDATE: 12.01.2018 19:54:00

### 12.01.2018 19:52:00

VMRO do zgjedh Komitetin e ri Ekzekutiv të partisë


Shkup, 12 janar - VMRO-DPMNE-ja sonte do të zgjedhë Komitetin e ri Ekzekutiv të partisë. Anëtarët e ri të ekzekutivit partiak do të duhet të zgjidhen nga Komiteti Qendror.

Jozyrtarisht flitet se në Komitetin Ekzekutiv do të ketë emra të ri duke lënë kështu jashtë disa ish anëtarë. Përveç kësaj, partia ka paralajmëruar edhe ndryshim të statutit të saj.

Ndryshimet në VMRO vinë disa javë pasi kjo e fundit zgjodhi kryetarin e ri, në një Kongres të parakohshëm i cili u shoqërua me pakënaqësi nga disa funksionarë të lartë të saj si Ilija Dimovski, Antonio Milloshovski, Trajko Veljanovski, etj.

 12.01.2018, 19:52  | T.E. | 4,226 i lexuar

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.