Dimitrov dhe Koxias në krye të grupeve të punës për zgjidhjen e çështjes së emrit
maqedonia
Dimitrov dhe Koxias në krye të grupeve të punës për zgjidhjen e çështjes së emrit

Dimitrov dhe Koxias në krye të grupeve të punës për zgjidhjen e çështjes së emrit

Shkup, 12 janar - Maqedonia dhe Greqia kanë rënë dakord që të formojnë grupe pune të udhëhequra nga ministrat e Jashtëm të cilët do të punojnë në gjetjen e zgjidhjes së kontestit të emrit.

Këtë sot e ka deklaruar shefi i diplomacisë maqedonase Nikolla Dimitrov në intervistën për Rojters.

Jemi të bindur se nga të dyja palët ekziston vullnet që të ecet para në këtë drejtim, thotë Dimitrov

© ZHURNAL 12.01.2018, 19:43 | D.J. | 1,957 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."